SSK 0507 Moravské Budějovice

Velká cena mládeže SSK 50 BRNO

31. března 2009 v 21:01 |  Z činnosti klubu
Generálka se podařila.Poslední víkend v březnu v Brně tradičně patří mládežníkům. SSK Brno"50" zorganizoval již 9. ročník VC SSK50 mládeže ve vzduchovce v disciplíně 30L. Závody byly pojaty jako test zařízení a ověření techniky týden před nadcházejícím MČR mládeže. Právě proto, že již byly zveřejněny nominace na MČR, naší VC SSK50 využilo k ověření vlastní výkonnosti 76 závodníků. Střílelo se ve sportovní hale střelnice ČSS v Brně na Kývalce. Zájem přihlášených závodníků převýšil původně plánované 4. směny pro dva starty. Nedokázali jsme počtem 25 přesahujícím závodníkům start odmítnout, a proto jsme přistoupili k dalším dvěma směnám navíc. Střílelo se plných 6 hodin. Každý střelec střílel dvakrát a výsledky se sčítaly.
V kategorii 13-14 letých závodníků nastoupilo 40 střelců. Nejlépe se dařilo domácí Lucii Dudové ze Slatiny Brno. Vyrovnanými nástřely 299, 299 v jednotlivých startech zvítězila s výkonem 598 bodů. Druhou příčku si vybojovala Sabina Vaculíková z Uh. Ostrohu nástřelem 597 (300, 297). Bronz vystřílel Dominik Polehňa rovněž z Uh. Ostrohu nástřelem 596 bodů (297, 299).
V mladší kategorii do 12 let střílelo 36 střelců. Suverénně si vedl Martin Mazura z Doudleb. V obou samostatných startech neminul desítku a nastřílel fantastických 600 bodů (300, 300). Že se "Mazurovcům" daří potvrdila druhým místem Mazurová Klára s 595 body (296, 299). Třetí místo si vystřílel Jaroslav Šálek z Mor. Budějovic. Dosáhl 594 bodů (294, 300).
Celkem pětkrát byla pokořena maximální hranice 300 bodů. Můžeme očekávat, že příští týden v boji o titul Mistra ČR bude "husto". To přijedou nadupaní střelci i z dalekých Čech. Držme všem palce, ať v čestném klání vyhrají nejlepší s hodnotnými výkony.
Pořadatelé všechny medailisty obdarovali diplomy, medailemi a drobnými cenami, které věnoval sponzor firma REDA. Putovní pohár získal Martin Mazura z Doudleb. Jako hlavní ceny byly losovány - střelecký kufr na zbraně a magnetofonový digitální přehrávač s MP4. Štěstí se usmálo na závodníky na čtvrtém a osmnáctém místě. Dominika Polehňu a Pšáda …..
Pořadatelé jako prémii za absolutní výkon 600 bodů darovali Martinovi Mazurovi zlatem malovaný pohár z Borských skláren.
Organizátoři z pořádajícího SSK50 byli s průběhem závodu velice spokojeni. Především se osvědčily technické oblasti, jako funkce nových plechových masek, posun terčů v nich, projekce dat na nově umístěné plátno, audio technika a slepené terčové pásky. Funkce obou vyhodnocovacích zařízení byla bezproblémová. Navíc bylo dosaženo několik hodnotných výkonů, takže mnozí závodníci včetně jejich doprovodu odjížděli spokojeni. Ke spokojenosti účastníků sloužil bufet s dobrou nabídkou.
Pořadatelé otestovali práci obsluh u terčů a rozhodčích, doladili poslední potřebné záležitosti a jsou připraveni zdárně zvládnout Mistrovství ČR konané v neděli 5. dubna 2009.
V zastoupení předsedy pana Vitáska děkuji všem našim aktivistům SSK50, kteří tento závod uskutečnili.


Ředitel, místopředseda SSK50 D o l e ž a l Jiří
V Brně dne 29.3.2009


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama